STATUTEN Art. 1. De vereniging „Haerlem", Vereniging tot bevorde ring der kennis van het heden en verleden van Haarlem en Omstreken, oorspronkelijk opgericht op 2 november 1901, te rekenen van 2 november 1930 opnieuw aangegaan voor de tijd van 29 jaren, wordt, te rekenen van 2 november 1959 af, opnieuw aangegaan voor de tijd van 29 jaren, alzo eindigende 1 november 1988. Art. 2. De vereniging is gevestigd te Haarlem en stelt zich ten doel de bevordering van de kennis van en de belangstel ling voor het heden en verleden van Haarlem en omstreken, alsmede het behoud van al zodanige zaken, die van histo rische, esthetische en/of stedebouwkundige betekenis zijn. Art. 3. Zij tracht dit doel te bereiken door: a. het uitgeven van geschriften; b. het houden van lezingen, tentoonstellingen en excursies; c. alle andere wettige middelen, die zij voor het doel be vorderlijk acht. Art. 4. Het verenigingsjaar loopt van 1 januari tot ultimo december. Art. 5. De vereniging bestaat uit leden en donateurs. Leden zijn zij, die jaarlijks een door de ledenvergadering bepaalde minimumcontributie betalen. Donateurs zijn zij, die door een eenmalige betaling deze hoedanigheid vroeger verkregen hebben, en zij, die jaarlijks een door de ledenvergadering bepaalde minimumbij drage betalen, welke ten minste f 15,meer dient te bedragen dan de voor leden bepaalde minimumcontributie. Leden en donateurs hebben dezelfde rechten. Aanmelding als lid of donateur geschiedt bij het bestuur, dat over de toelating beslist.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 187