166 Opzegging van het lidmaatschap of donateurschap ge schiedt aan het bestuur. Opzegging kan slechts geschieden tegen het einde van het lopende verenigingsjaar, met inachtneming van een op zeggingstermijn van ten minste een maand. Royement als lid of donateur geschiedt door de vergadering van leden en donateurs. Art. 6. Zij, die zich bijzonder verdienstelijk voor de ver eniging hebben gemaakt, kunnen door de ledenvergadering tot erelid worden benoemd. Ereleden hebben gelijke rechten als de leden; zij betalen geen contributie. Art. 7. Het bestuur bestaat uit ten minste 9 leden, door en uit de leden en donateurs te kiezen. Het bestuur kiest uit zijn midden een voorzitter, een secretaris en een penningmeester en desgewenst een ondervoorzitter en een 2de secretaris. Art. 8. De vereniging wordt in en buiten rechte vertegen woordigd door de voorzitter en de secretaris te zamen of hun plaatsvervangers. Art. 9. Jaarlijks treden ten minste 2 der bestuursleden af volgens een door het bestuur op te maken rooster. De af tredende bestuursleden zijn terstond herkiesbaar. Art. 10. Jaarlijks, uiterlijk in de maand september, zal een algemene vergadering van leden en donateurs worden ge houden. Op die vergadering brengt de secretaris verslag uit over het afgelopen jaar. De penningmeester doet alsdan reke ning en verantwoording van zijn beheer, waarna hem, bij akkoordbevinding, door de vergadering decharge wordt verleend. Voorts vindt een vergadering van leden en donateurs plaats zo dikwijls het bestuur dit nodig acht, dan wel wanneer 25 leden en/of donateurs daartoe een met redenen omkleed ver zoek schriftelijk hebben ingediend. Voldoet het bestuur niet

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 188