JOHANNES WALDKOTTER 14 mei 1889 17 mei 1958 Het was mij een groot genoegen het verzoek van uwe vereniging te mogen ontvangen een korte levens- en karakter beschrijving te mogen geven van J. Waldkötter, omdat het altijd aangenaam is iets te zeggen van iemand, die men niet alleen hoogachtte, maar van wie men ook veel vriendschap ondervonden heeft. De heer Waldkötter werd in 's-Gravenhage geboren en na het verlaten van de H.B.S. aldaar werd hij als volontair werk zaam gesteld aan het gasbedrijf in Alphen aan de Rijn. Vanuit die gemeente volgde zijn benoeming met ingang van 1 januari 1913 tot assistent bij de dienst der gemeente gasfabriek in Heemstede. In deze functie is hij werkzaam ge bleven totdat hem in oktober 1945 wegens beëindiging van het eigen productiebedrijf eervol ontslag werd verleend met dankbetuiging voor de diensten aan dit bedrijf bewezen. De opheffing van dit eigen gasbedrijf is hem zeer ter harte gegaan. Bij zijn afscheid van deze dienst is overduidelijk gebleken hoeveel vrienden hij zich onder het personeel had verworven. Zijn vitaliteit was evenwel allerminst door deze tegenslag voor hem gebroken en het was zeker een goede gedachte van het gemeentebestuur hem niet tot zijn pensioengerechtigde leeftijd met wachtgeld arbeidsloos te laten rondlopen, doch hem weer in het arbeidsproces in te schakelen door zijn be noeming ter secretarie aan de afdeling archief. In deze functie heeft hij nog veel nuttig werk verricht. Reeds eerder was ge bleken dat hij voor de geschiedenis van Heemstede bijzondere belangstelling had. Op deze afdeling heeft hij deze belang stelling onder leiding van de chef de heer J. L. Veen kunnen ontplooien. Het was dan ook het werk van deze samenwerken de ambtenaren, dat in 1946 ter gelegenheid van het feit dat in 1346 aan Gerrit van Heemstede hoge rechten werden ver leend voor het slot te Heemstede, een zeer uitgebreide ten-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 25