Mr. DIRK ANNE ELI IMMINK 1 maart 1875 18 september 1958 Mr. Dirk Anne Eli Immink werd op 1 maart 1875 in het grote notarishuis te Amerongen geboren en ontving in Utrecht zijn gymnasiale en universitaire opleiding, die in 1900 werd afgesloten. Ofschoon zijn voorkeur al dadelijk naar een sociaal- economische of administratieve werkkring uitging, vestigde hij zich begin 1901 als advocaat en procureur in Amsterdam. Na een korte 'pro deo' praktijk trad hij op 1 oktober van hetzelfde jaar in dienst der toenmalige Nederl. Centraal Spoorweg Mij. als adspirant-inspecteur. Hij doorliep daar verschil lende rangen en werd in 1916 als inspecteur in algemene dienst mede belast met de exploitatie der verschillende tram wegen van deze Spoorweg Mij. en met het secretariaat van het Scheidsgerecht, een instituut, dat na de beruchte Spoorweg staking van 1903 wettelijk werd ingesteld. Met ingang van 1919 verwisselde hij zijn werkkring bij de N.C.S. voor die van secretaris-chef van exploitatie der Noord-Zuid-Hollandse Tramweg Mij. (thans N.Z.H. Vervoer Mij.), in welke functie hij een leidend aandeel nam in alle sociaal-economische en verordenende aangelegenheden van dit bedrijf. Zijn bizondere kennis der wettelijke regelen, waar aan het openbare vervoer is gebonden, werd voortaan het kompas, waarop het schip der N.Z.H. zijn koers op de door vele wettelijke klippen dikwijls gevaarlijke wateren bepaalde. En in het zog van zijn schip koersten ook vele andere naar een veilige haven. Ook het scheidsgerecht der N.Z.H. waarvan hij het secre tariaat voerde, werd in hoofdzaak door hem gevormd en geleid en ook hier bleef zijn ordenend werk niet alleen tot de eigen Mij. beperkt. Na de opname van enkele andere ondernemingen in het bedrijf der N.Z.H. werd Mr. Immink, die tevens plaatsver-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 44