57 gaf sy hertoch Phlips haer moegen, soo grood van love, tlant vry over en starf op Teylingen, soo my vertelt was; ten Haghe begraven ter capelle van den hove. PHILIPS Dits hertoch Philips van Bourgongen machtich. Drie conyncklycke vrouwen had hy te wyve ryckelyck, maer van Ysebelde lest, dat is waerachtlich, sconyncx dochter van Poortegael onbeswyckelyck 12), wan hy een soone, alst wel is blyckelyck, hertoch Karei sijn navolgher. Hy wan Parijs, Lutsenborch, Brug, Ghent, dies waren sy versykelyk 13) hy beleyde Deventer en die stat van Galijs; Dynant verdarf hy ten gronde, dats claer bewijs. Acht iaer regeerde hy Hollant als ruwaert, XXXIIII als heer. Te Brugh starf die prince iolijs 14) en wert vervoert te Dygoen te grave onghespaete 15) KAREL Dits hertoch Kaerle van Bourgongen en had van Bourbone hertoch Kareis dochter, daer hy vrouw Marye an wan. Margriet sconyncx suster van Enghelant hadde hy doen. Tweewerf wan hy Luyck dees edelman en had veel victorye teghen sconyncx ghespan van Vranckrijck. Hy wan Nancy mede, voor Nuys lach hy en, soo ick bevroeden can, reysde hy anderwerf voor Nancy die steed, daer wert hy bevochten met wreede sede van sijn vyanden en wert verslaghen in den strijt. Te Nancy begraven, soo men seyt voor waerhede, als hy Xdhalfiaer 16) gheregeert had hier indertijt. MARIA Dits vrouw Maria van Bourgongen, die na de doot haers vader int eerste iaer met ghoe maniere nam te manne een prince, reyn edel ghemoet, Maximiliaen, den hertoghe van Oostenrijck fiere, keyser Frederycks soone van bloede diere,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 77