JAARVERSLAG 1958 Voor de 57ste maal wordt U een jaarverslag aangeboden, waarin U vindt opgetekend wat in en om onze Vereniging Haerlem gebeurde in het jaar 1958. Hier gaan natuurlijk ons aller gedachten in de eerste plaats naar onze voorzitter Dr. C. Spoelder, die wij op 27 juli hebben moeten verliezen. Op passender plaatsen en betere wijze werd zijn nagedachtenis geëerd dan Uw kroniekschrijver kan doen. Datgene wat hij voor de Vereni ging Haerlem betekend heeft, werd door de waarnemend voorzitter de heer P. A. Dijkema op de Algemene Vergade ring van 10 september in een welgekozen herdenkingswoord gememoreerd. In het jaarboek 1958 vindt U zijn levens bericht opgenomen. Moge Spoelders liefde voor Haarlem ons aansporen te blijven strijden voor het behoud van alles wat Haarlem waarde geeft en zo ons respect en onze grote waardering voor Dr. Spoelder tot uitdrukking worden gebracht. Op 20 januari nam de heer Jos de Klerk, de bekende Haarlemse musicoloog, ons mee in het Haarlems muziek leven, met een interessante voordracht getiteld: ut - re - mi - in Haarlems Tempe. Het was voor velen, die het onderwerp goed meenden te kennen, verrassend welke aardige details zij nog niet wisten. Op 10 februari was het de heer R. Woudstra van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek, die onder veel belangstelling een voordracht met lichtbeelden hield over de resultaten van het oudheidkundig bodemonderzoek in 1956 in en rond het Stadhuis. Uiteraard stelden wij allen zeer veel belang in dit onder werp, dat ons echter nog meer boeide door de bijzonder interessante wijze waarop de heer Woudstra ons over zijn vondsten wist te vertellen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 9