76 is de overgang van het oude paviljoensgebouw naar het daarachter opgetrokken administratiegebouw, waarvan de ramen, door hun verdeling in kleine ruitjes, veel overeen komst vertonen met die in het oude gebouw. riet historisch gedeelte van het provinciehuis, het voor malige huis van Hope, is in hoofdzaak voor representatieve doeleinden ingericht. Hier vergaderen Provinciale en Ge deputeerde Staten, hebben recepties en ook vele andere bijeen komsten en ontvangsten plaats. Verder vindt men er de werk kamers van de Commissaris der Koningin, van de leden van Gedeputeerde Staten, alsmede van de Griffier der Staten. De nieuwe vleugel daarentegen is geheel ingericht voor de huisvesting van de verschillende bureaux der provinciale admi nistratie, terwijl een bij deze vleugel aansluitend archief- depot met vier verdiepingen dient tot berging van de admini stratieve bescheiden. De gewone toegang tot de griffie bevindt zich links onder de poort in het nieuwe gebouw. De hoofdingang aan de tuinzijde van het Paviljoen wordt slechts bij bijzondere gelegenheden en bij Statenvergaderingen gebruikt. Het Paviljoen Welgelegen, het enige voorbeeld in ons land van een weidse villa suburbana' in de Frans georiënteerde stijl uit het laatst van het Ancien-Régime, is met het front naar het zuiden gericht. Een zijvleugel met daaraan gehechte nieuw bouw sluit de grote, zich tot de Kleine Houtweg uitstrekkende paviljoenstuin aan de zijde van de Dreef af. De voorgevel van het Paviljoen, geheel in natuursteen en pleisterwerk uitgevoerd, trekt de aandacht door het zich over de volle breedte daarvoor uitstrekkende terras met zijn twee gebogen opritten en de zich daarboven bevindende hoog op gaande middenpartij met geblokte pilasters, dubbele Dorische en Jonische zuilen, gedekt door een driehoekig fronton. Midden voor dit terras bevindt zich de hier direct na de vol tooiing van het gebouw geplaatste beeldgroep Laöcoon (af gietsel in lood). De groep stelt Laöcoon, de priester van Apollo, voor op het ogenblik, dat hij met zijn beide zonen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 98