103 meer voldoende voor zijn taak berekend. De brouwerscorpo ratie was eigenares, maar bezat onvoldoende middelen voor een grondig herstel, waartoe in december 1810 door Hoog heemraden van Rijnland toestemming was verleend. De Opperdirecteuren over de Corporatien van Neringen, Ambachten en Bedrijven te Haarlem, administrerende de goederen toebehorende aan de Brouwerscorporatie, wendde zich toen tot de heer Willem Borski van Elswout10). In ver band met de zanderij was die brug voor Elswout van belang. De heer Borski zegde toe in de kosten f. 345,— te zullen bij dragen, mits de doorvaarthoogte 15 cm. zou worden verhoogd en gemetselde stenen hoofden zouden worden aangebracht. Aan deze wensen is tegemoetgekomen. In de schriftelijke overeenkomst werd evenwel uitdrukkelijk vastgelegd, dat de heer Borski op de eigendom van de brug geen aanspraak zou maken. Het werk werd uitgevoerd door de mr. metselaar Christiaan Kaakebeen en I. Vervooren, mr. timmerman. Om zich zoveel mogelijk blijvend te verzekeren van het mooie uitzicht langs de Brouwersvaart op Haarlem, koopt mevrouw Hooft op 25 augustus 1815 van Pierre Francois Voüte drie morgen wei- of hooiland vóór het huis aan de overzijde van de Korte Zijlweg. In de volgende jaren worden enkele percelen grond langs de Zijlweg aangekocht. Op één daarvan laat mevrouw Hooft een ruime woning bouwen. Zelf legt ze de eerste steen, die het inschrift draagt: Wede- Hooft Juny 1827. Het pand (Zijlweg 288) is thans eigendom van de Overveen- se loodgietersfirma Veen Haagen. Stellig had mevrouw Hooft een zwak voor het leggen van eerste stenen, een bezig heid die in het algemeen tot het werkterrein van jonge kinde ren behoort. Zij echter schepte er behagen in daarmede tot op hoge leeftijd voort te gaan. De nog aanwezige ruime vier- deursoranjerie van Vaart-en-Duin liet zij bouwen in haar achtentachtigste levensjaar. Ook aan dit gebouw ontbrak de eerste steen niet:

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 135