104 Gebouwd 1836 M. J. Warin Wedwe Hooft Geboren 1748 Hoogbejaard overleed mevrouw Hooft te Amsterdam op 14 april 1837. Die zomer wordt Vaart-en-Duin betrokken door haar tweede zoon jhr. mr. Daniël Hooft, lid van de Raad van Amsterdam en van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, Militie-Commissaris van Noord-Holland. Eind maart 1838 krijgt hij desgevraagd permissie de Kolkdijk, oostelijk langs de Brouwerskolk lopende, met bomen te be planten, welke bomen echter het eigendom van het voormalig Brouwersgilde zullen zijn. In het voorjaar van 1838 wordt begonnen met de aanplant van een beukenlaan op de Kolk dijk. De meer dan honderdtwintig jaar oude bomen geven nu het Kolkje zijn liefelijke beslotenheid. De heer Hooft was in eerste echt gehuwd met Diederica Catharina des H. R. Rijksbarones van Slingelandt, die in mei 1838 op Vaart-en- Duin stierf. Reeds op 26 juli d.a.v. verkoopt hij uit de hand aan mr. Johannes Commelin ten behoeve van mevr. de wed. Willem Borski I Van de Velde 'de hofstede Vaart en-Duin met derzelver huizinge, stalling, koetshuis, tuinmans woning en verdere getimmerten, tuinen, houtgewassen en weilanden, gelegen binnen de beslotene plaats en langs de nieuwe Schulpweg of Korte Zijlweg, mitsgaders een en een- halve bunder weiland, gelegen over de plaats, met het daarop staande woonhuisje over het hek en ruim een bunder bouw- of aardappelland, langs de Brouwersvaart, vanaf hetzelve weiland tot tegen den grond van Groenlust; alles staande en gelegen te Overveen' voor de som van f. 56.000, Willem Borski II (17991881) gaat 's zomers op Vaart-en- Duin wonen, tot na de dood zijner moeder in 1846. Hem volgt dan zijn zuster Maria Susanna Antonia, in 1804 te Amster dam geboren. 'Zij was zeer weinig sterk van gezondheid; telkens wordt in de 19de eeuwsche brieven gerept over hare schier voortdurende ongesteldheden en haar verblijf elders, soms bij de huisdokter der familie Borski. Toen zij ouder werd,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 136