112 weduwe Deters, die op 29 juli van dat jaar zijn ganse bollen- kraam, waaronder een aanzienlijke partij dubbele hyacin- thenbollen, deed veilen. Na het overlijden van haar tweede echtgenoot zag ze er niet tegenop ten derde male te trouwen, thans met Hendrik van der Vangst. Ook in dit huwelijk bleek haar levensdraad de sterkste te zijn. Ze was een wakkere zakenvrouw en trad, na tenslotte te hebben berust in haar weduwlijke staat, herhaaldelijk in Overveen op als geldschiet- ster op een wijze, die tegenwoordig door de Geldschieterswet wordt belet. Toen ze de gelegenheid zag het haar door haar tweede man nagelaten buitentje winstgevend van de hand te doen, besloot ze het in openbare veiling te brengen. Dit geschiedde op zaterdag 18 maart 1796 door de makelaars Adriaan de Waal Malefijt, Michiel Groeneweg, Dirk Wij- nands en Johannes Mattheus Guépin in Het Gulden Vlies te Haarlem. In de veilconditiën wordt het goed aangeprezen als: 'Een extra logeabel en welgeleegen buijten verblijf en warmoesierderij, genaamt Leeuw en Duinzigt, met een breede oprijlaan, aan beide zeiden met boomen beplant, en ingaande op de Heeren of korte Zijlweg, na bij het Klokhuys onder de banne van Tetterode of Overveen, zijnde 't groote huis voorzien van een voorhuis met marmer bevloerd; ter rechter zijde een opkaamer met een geschilderdt behangsel, bedsteede en kasten, daar booven een ruime kamer, hooger een lugtige zolder, ter linker- seijde een groote zijdkamer met een schoorsteen, nog een vertrek met bedsteede en kasten; nog een behangen agterkamer met een gestucadoorde schoorsteen, en zijnde voorzien van een bedsteede en diverse kasten, als verder een groote kookkeuken met haardsteede fournuisen, pomp etc', dit alles gecompleteerd met een stal, op de hooizolder waarvan zich de meidekamers bevonden, oranjerie, bergschuur en turfloots. Behalve het huis waren de bijgebouwen en de grond verhuurd. Eén der huurders, Barend Ausum, had tot taak 'de oprijlaan schoon te schoffelen en harken'. In veiling werd koper de reeds vermelde Gottfried Schnee-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 144