117 van Thomas Wilson en Bertha Johanna van der Vliet, oudste kleinkind van de heer C. D. van der Vliet. De bij de hoofd deur ingemetselde steen draagt als inscriptie: De eerste steen gelegd door A. E. J. Wilson geb. 30 Juni 1876 25 Maart 1880 Nog vóór de zomer van 1881 werd het nieuwe Duinzigt door de heer en mevrouw Van der Vliet-Van Wickevoort Crommelin met hun zoontje betrokken. Na verloop van enkele jaren onderging het huis door aanbouwing een aanmerkelijke vergroting. De tuinen van Duinzigt werden samen met die van Vaart en-Duin opnieuw en als één geheel aangelegd door Leonard A. Springer, de leerling bij uitstek van de grote tuinarchitecten Michael en Zocher sr. en jr. Op zeer gelukkige wijze is partij getrokken van de reeds bestaande houtopstanden en boom groepen, terwijl het grootste gedeelte van de in de plaats lig gende weidegrond werd herschapen in ruime gazons. Mooie doorkijken werden gecreëerd en een vergezicht vanuit het huis naar het zuiden in de toen nog rustieke Ramplaan. Een rozen tuin werd aangelegd en de omgeving van het huis werd gestof feerd met een aantal tuinornamenten, waaronder enkele fraaie beelden door de heer G. J. van der Vliet in veiling ge kocht. Een fazanterie werd ingericht, en aan de overzijde van de Korte Zijlweg verrees een stalgebouw, dat de stijlvolle equi page herbergde, gereden door de kranige koetsier Funt. Toen in 1904 mevrouw Van der Vliet-Goll v. Fr. op Vaart en-Duin was gestorven, en dit huis was afgebroken, werd de naam van het geamoveerde buitenverblijf die van de toen samengevoegde plaatsen. Onder het bestier van de heer G. J. van der Vliet werd nieuw Vaart-en-Duin een der mooi ste Overveense buitens. Hij sloot er de ogen in 1933, weibe daagd. Mevrouw stierf zes jaar later. Sindsdien wordt Vaart-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 149