vember 's avonds een boeiende toelichting op de tentoon gestelde afbeeldingen. Dat bijna 200 personen deze expositie bezochten, mag de heer Hoog bewijzen hoezeer het door ons gewaardeerd is, dat wij van een gedeelte van zijn waarde volle verzameling hebben mogen meegenieten. Een overvolle kroonzaal luisterde gespannen naar de heer Adriaan Cassee, die op 9 november ons met woord en beeld meenam naar Oud-Bloemendaal. Met zijn vlotte verteltrant deed hij voor velen onder ons de geschiedenis herleven en vele oude bekende plekjes, die nu helaas niet meer bestaan, liet hij ons zien; het geheel aanvullend met een schat van persoonlijke herinneringen en anecdotes, die deze bijeenkomst tot een kostelijke en onvergetelijke avond maakten. Op 18 december leidde de heer Phaff ons aan de hand van zeer goede lichtbeelden door het Haarlemse stadhuis. Het interieur, waarover hij een grote hoeveelheid wetens waardigs wist te vertellen, bleek alhaast even boeiend te zijn als het historische gebouw zelf. Begrijpelijk dat dan ook velen zich gretig aanmeldden in het begin van het volgende jaar een rondgang onder zijn deskundige leiding te mogen maken. Ook dit jaar hebben wij dankbaar enkele afbeeldingen en foto's, die ons geschonken werden, aan onze verzameling toegevoegd. De heer K. Jonkheid gaf ons een fraaie afbeelding van de 'dobbelsteentjes', de heer mr. Th. A. Wesstra enkele interieurfoto's van het huis aan de Grote Houtstraat, waar thans Albert Heijn's supermart gevestigd is en mr. C. van Lennep verrijkte onze collectie met een aantal foto's van Haarlem uit een vervlogen tijd. De legpenning van de Vereniging Haerlem, die gegeven werd aan degene, die op verdienstelijke wijze een bijdrage leverde voor de restauratie van een oud gebouw, was na 1948 niet meer uitgereikt. Uw bestuur besloot dit blijk van waardering weer in te voeren, doch niet zonder vast te stellen, dat in de periode 1948-1959 wel degelijk zeer lovenswaardige

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 14