13 restauraties vaak gepaard aan grote offers zijn verricht. Wij noemen hier o.a. het huis met de knik, Warmoesstraat 5, waarvan dan ook in ons jaarboek 1953 een afbeelding werd opgenomen. In 1959 werd de legpenning toegekend aan de heer L. J. A. van Sambeek, die op bijzonder verantwoorde wijze de pan den Oude Groenmarkt 14 en 16, waarin zijn firma Schous is gevestigd, liet restaureren. De uitreiking vond plaats bij de officiële heropening op 11 september. De door ons ingestelde commissie voor Volkskunde ver enigde op 18 maart een aantal belangstellenden en intro- ducees in de Hoofdwacht, waar de inleiding van de heer J. H. Kruizinga uit Amsterdam over 'Amsterdamse humor' een levendige discussie ontwikkelde. Voor de verschillende onderdelen van een uit te geven boekje over Oud-Zandvoort werden deskundige medewerkers gevonden, terwijl voor deze uitgave contact werd gezocht met het gemeentebestuur van Zandvoort. Met behulp van ons restauratiefonds werden de volgende herstellingen verricht: aan het huis Bakenessergracht 99 van de heer Smits, aan het huisje Morinnesteeg 2 van de heer Huigslot, terwijl in de consistoriekamer der Waalse kerk verwarming werd aangebracht ter vochtwering, hetgeen voor het behoud der tegels een goede invloed heeft gehad. In ons verenigingsgebouw de Hoofdwacht boden wij dit jaar aan de Haarlemse bloemenmeisjes een pied a terre. Het contrast met de grimmige schutters van eertijds zal iedere bezoeker van de Grote Markt deugd gedaan hebben. De jaarlijkse prijsuitreiking van het Korthals fonds ge schiedde evenals vorige jaren in onze Hoofdwacht; ook de officiële ontvangst van een aantal leden van het Kon. Ned. Genootschap voor Geslacht- en Wapenkunde namens onze vereniging door ons bestuurslid mr. C. M. J. de Jongh vond op 27 juni hier plaats. Het was voor uw bestuur een vreugde dat de leden in het afgelopen jaar zoveel belangstelling en enthousiasme toon-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 15