145 MEI—JUNI haven bij het terrein van de Holland Nautic aan de Paul Krugervaart en het ophogen van terreinen, ruim een miljoen gulden voor de bouw van 62 woningen voor maat schappelijk onaangepasten in Parkwijk en f. 20.100, voor het aanleggen van een kinderspeelplaats in het woon wagenkamp; voorts benoemt de vergadering tot directeur van de dienst voor Sociale Zaken de heer W. Hazevoet en besluit zij geen noodzakelijkheidsverklaring af te geven voor de oprichting van een R.K. Detailhandelvakschool. In de jaarvergadering van de Vereniging 'Haerlem' wordt het eerste exemplaar van het gedenkboek over dr. C. Spoelder uitgereikt. 28. Tweedaags congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. 29. Vrienden van mevrouw Marguerite van Hengel- Couperus bieden een portret aan dat in de bovenfoyer van de Stadsschouwburg een plaats krijgt. 30. Bij zijn afscheid als administratief hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat wordt de heer G. E. Enthoven be noemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. JUNI 1In de Stadsschouwburg wordt een door Kees Verwey ge schilderd portret van de heer J. B. Schuil, onthuld ter herinnering aan het feit, dat deze veertig jaar geleden het initiatief nam tot het geven van jeugd-toneeluitvoeringen. In plaats van jhr. J. F. van Spengler, die met pensioen gaat, treedt als directeur van het kantoor Haarlem der Rotterdamsche Bank op mr. M. A. V. Slingenberg, tot dusver directeur van het kantoor te Leiden. 2. De heer F. Brasse, een der laatste filmexplicateurs. 3. De heer Henk Bakker in de Stadsschouwburg gehuldigd ter gelegenheid van het feit dat hij veertig jaar lid en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 183