146 JUNI artistiek leider van de Letterlievende Vereniging 'J. J. Cremer' is. 5. Bij de aanbesteding van de bouw van een gebouw voor de Provinciale Waterstaat van Noordholland aan de Zijlweg bij de Westelijke Randweg is de n.v. Nelis uit Velsen met f. 2.341.000,de laagste inschrijfster. 6. Mejuffrouw J. Koen, penningmeesteresse van de kerk- bouwcommissie van de Gereformeerde kerk (Verlossers- kerk) aan de Generaal Spoorlaan in Delftwijk, metselt een gedenksteen in de in aanbouw zijnde kerk. In de Vleeshal wordt een tentoonstelling gehouden van de Natuurbeschermingscommissie Zuid-Kennemerland. 9. Bij zijn afscheid als directeur van de Stadsbibliotheek en Leeszaal wordt de heer P. V. de Wit benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 15. De heer H. W. van Turnhout, veertig jaar verbonden aan de griffie van de rechtbank te Haarlem. 16. B. en W. besluiten aan straten in het uitbreidingsplan Eindenhout de namen te geven van Van Hogendorp- straat (verlenging), Van Limburg Stirumstraat en Lyce umlaan; het gedeelte van de Westelijke Randweg van de Leidsevaart tot het spoorwegviaduct zal heten: Schim- melpenninckweg en dat van het viaduct tot de Zijlweg: Bloys van Treslongweg. 17. In het Frans Halsmuseum wordt onder auspiciën van de Stichting 'Elias Voet' de tentoonstelling 'Haarlems zilver' geopend. 21. De voetbalclub H.F.C. promoveert naar de eerste klasse amateurs van de K.N.V.B. (zie 12 sept.). 24. Mejuffrouw Yvonne F. M. Muller promoveert aan de Technische Hogeschool te Delft tot doctor in de techni sche wetenschappen (in de afgelopen 20 jaar was geen vrouw in Delft gepromoveerd). Als opvolger van de heer J. C. Corver uit Heemstede, die wegens zijn werkzaamheden als lid van de Tweede

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 184