149 JULI—AUGUSTUS Spaarne uit te diepen en de Rijkswaterstaat het Zij kanaal C., waardoor het mogelijk wordt zeeschepen in Haarlem te laten binnenkomen. 18. J De heer A. J. van Sghooten, eigenaar van hotel Roozendaal te Overveen. 22. De Duinmanége nabij Zandvoort brandt af. 23. Cursisten aan de zomeracademie voor orgel nemen in de Grote Kerk deel aan orgelwedstrijd om de Holland Festivalprijs (een aquarel van Kees Verwey); winnaar wordt na loting tussen vier van de zes deelnemers de Oostenrijker Max Zweimuller. 29. De gemeenteraad besluit tot samenvoeging van de open bare lagere scholen Mr. A. Bruchschool en Mr. J. H. Thielschool aan de Karolingenstraat tot één; de nieuwe school krijgt de naam Mr. J. H. Thielschool en de nieuwe u.l.o.-school Mr. A. Bruchschool. 30. Dr. A. H. Haentjens te Heemstede deed 60 jaar geleden zijn intree bij de Remonstrants Gereformeerde Broeder schap. Bij Koninklijk Besluit wordt met terugwerkende kracht tot 1 juni benoemd tot adjunct-directeur van het Staats bosbeheer te Utrecht ir. A. Stoffels te Haarlem, (zie 21 okt) Ir. D. Tinbergen (Partij van de Arbeid) treedt af als lid van de gemeenteraad van Heemstede en wordt opgevolgd door mevrouw H. Cohen-Koster. AUGUSTUS 1. 'Caprera' te Bloemendaal wordt voor het publiek open gesteld en later bij het Openluchttheater gevoegd. 2. f Mevrouw H. J. H. Mazee-Harmsen, erelid van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Haarlem. 3. J Mevrouw E. E. Jonkheid-Peereboom, Heemstede,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 187