152 SEPTEMBER kerkbestuur te Heemstede, toegekend het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. 10. Mr. ir. E. R. Deves, directeur van het Gewestelijk Ar beidsbureau te Haarlem, benoemd tot directeur van het G.A.B. te Rotterdam. De gemeente koopt voor het stillevenkabinet van het Frans Halsmuseum aan een stilleven (een vis) van Abraham van Beijeren. 11De restauratie van de historische gevels aan de Oude Groenmarkt 14 en 16 gereedgekomen; de Vereniging Haerlem biedt de eigenaar, de heer L. J. A. van Sambeek (firma J. H. Schous) de legpenning der vereniging aan. 12. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan wordt aan de oudste voetbalclub in het land, H.F.C. te Haarlem, het predikaat Koninklijke verleend. In het vroegere paviljoen van het Rode Kruis nabij het Houtmanpad wordt een jeugdcentrum geopend. 15. Tot vice-voorzitter van de Tweede Kamer wordt benoemd mevrouw mr. J. M. Stoffels-Van Haaften te Haarlem (aan het einde van het jaar verhuist zij naar Utrecht), f De heer A. J. van Houten, oud-wethouder van Heem stede en oud-voorzitter van de Koninklijke Liedertafel 'Zang en Vriendschap'. 19. De heer P. C. van Houten treedt af als voorzitter van de voetbalclub H.F.C. en wordt benoemd tot erevoorzitter. 22. j- De heer P. Makkes van der Deyl, oud-lid van de kerkeraad der Hervormde gemeente van Haarlem-Noord. De heer V. H. Haag volgt dr. H. Wamstekér op als chirurg in het Diaconessenhuis. In het Haarlems station wordt een Maatschappelijk advies- en inlichtingenbureau van de Nederlandse Ver eniging tot behartiging der belangen van jonge meisjes in gebruik genomen. 23. Haarlems Bloei neemt op het Stationsplein een nieuw Verkeersbureau in gebruik.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 190