155 OKTOBER 21. Ds. J. J. Rebel uit Murwerwoude doet zijn intrede als predikant bij de Christelijke Gereformeerde kerk van Haarlem-Noord. De gemeenteraad benoemt tot directeur van de Handels avondschool de heer A. J. Hekkelman en tot hoofd van de nieuwe school voor slechthorenden de heer H. G. Oordijk te Amsterdam, verleent voorschotten van f. 1.449.476 (grond) en f. 6. 873.635 (bouwkosten) voor de bouw van 498 woningen voor vier woningbouw verenigingen, die in Schalkwijk zullen werkzaam zijn, en een krediet van f. 102.604,voor de bouw van 21 garages en één dokterspraktijkruimte. Ir. A. Stoffels neemt wegens zijn vertrek naar Utrecht afscheid als raadslid en wordt opgevolgd door de heer W. J. Waaning. 22. Op een congres van de K.N.A.C. in Den Haag ontvangt Haarlem een wisselbeker omdat in 1958 van de gemeen ten boven 100.000 inwoners, te Haarlem het minst aan tal verkeersongelukken met dodelijke afloop zijn gebeurd. 23. Ds. J. C. Brussaard te Oegstgeest, vroeger predikant bij de Gereformeerde kerk te Bloemendaal, 50 jaar predikant. 24. Tijdens een receptie van het bestuur van de Haarlemse Voetbalbond wordt de heer N. J. Twisterling benoemd tot bondsridder van de K.N.V.B.de heer W. Voogd ontvangt het bondsonderscheidingsteken van de K.N.V.B. 25. De R.K. Woningbouwvereniging Sint Bavo draagt 110 flats in Delftwijk aan de bewoners over. 26. Aanbesteed wordt de bouw van het Meisjeslyceum 'Sancta Maria' in Eindenhout. 27. f Ds. E. L. Nauta, oud-legerpredikant. Bij Koninklijk Besluit benoemd tot hoogleraar in de facul teit der letteren en wijsbegeerte aan de Universiteit te Leiden dr. A. E. Cohen te Heemstede. Harriet Laurey (mevrouw Neelissen) wordt bekroond voor het schrijven van het beste kinderboek in 1958 (be kroonde boek: Sinterklaas en de struikrover).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 193