157 NOVEMBER 6. t Mej. N. A. M. Barbas, oud-hulp-stadsorganiste in de Grote Kerk. 7. In de Hoofdwacht houdt de Vereniging Haerlem een ten toonstelling uit de topografische collectie van de heer Th. Hoog. Wethouder W. F. Happé stelt het gebouw van de Volks- tuindersvereniging 'Zonder werken niets' in Haarlem- Noord in gebruik; het wordt genoemd naar wijlen de heer W. van 't Hoff. 8. j De heer J. M. Westra, arts. 11. Bekend wordt het plan van de regering om een derde Technische Hogeschool in de IJmond of omgeving te stichten; Haarlem stelt zich als gegadigde. De gemeenteraad besluit de Bakenessergracht niet te dempen. 12. Koningin Juliana kent de koninklijke subsidie voor de vrije schilderkunst toe aan G. L. G. M. van den Eeren- beemt te Aerdenhout. De heer L. Cassee, kandidaat-notaris, is benoemd tot notaris, als opvolger van de heer J. J. Terpstra, wie eer vol ontslag is verleend. De Belgische schrijver dr. Jan Albert Goris (Marnix Gij sen) brengt een bezoek aan de sociëteit Teisterbant. 14. K.Z.O.D. houdt in 'De Waag' een herdenkingstentoon stelling van werken van A. L. Koster, die 100 jaar gele den geboren is. 16. j De heer B. Biesheuvel, een bekende figuur in land bouworganisaties. 17. In de Leidsevaart te Heemstede raakt een auto te water, waardoor vier broers uit Katwijk aan de Rijn verdrinken. De vergadering van de Provinciale Staten van Noordhol land besluit er niet aan mee te werken dat een deel van de Haarlemmermeerpolder gebruikt wordt voor zand winning ten behoeve van wegenaanleg, omdat aldus cultuurgrond verloren gaat.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 195