Ds. CHRISTLIEB HERMANN BRANDT 9 augustus 1904 19 april 1959 Christlieb Hermann Brandt is op 19 april 1959 plotseling aan zijn familie en vele vrienden ontvallen. Alhoewel zijn gezondsheidtoestand reeds enige maanden te wensen liet, is zijn heengaan voor allen die hem gekend hebben toch als een schok gekomen. Op 9 augustus 1904 te Amsterdam geboren, scheen de heer Brandt aanvankelijk voor het bedrijfsleven bestemd en trad na zijn middelbare schoolopleiding in dienst van een der grote bankinstellingen in zijn geboorteplaats. Weldra echter gaf hij gehoor aan de roeping tot het predik ambt en aanvaardde de studie voor predikant na volbrenging waarvan hij op 23 juli 1933 zijn intrede deed als voorganger van de Evangelisch-Lutherse Gemeente te Edam; inmiddels was hij in het huwelijk getreden met Anna Thijssen. Lang mocht de Edamse gemeente hem niet behouden, want reeds twee jaar later, in 1935 aanvaardde ds. Brandt het beroep naar de Gemeente van Haarlem, die hij tot decem ber 1952, derhalve ruim 17 jaren heeft gediend, met de volle dige inzet van zijn grote gaven van geest en hart. Alhoewel hij dus reeds ongeveer zeven jaar geleden Haarlem verliet, leeft de markante figuur van ds. Brandt nog steeds voort in de herinnering van de velen, die in de jaren van zijn pastorschap in de Spaarnestad met hem in aanraking zijn gekomen. En dat waren niet alleen de leden der Evangelisch- Lutherse Gemeente, want ook buiten de kring van zijn kerk genoot hij bekendheid en waardering. Talloos zijn degenen die door Brandt's warme sympathie, zijn oprechte belangstelling voor hun wederwaardigheden, zijn opbeurend geestelijk woord, zijn medeleven ook in hun vreugden zijn gesterkt en verblijd. Wie met hem in contact kwam werd getroffen door de aandacht welke hij aan anderen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 31