JOHAN JUST WENSING 16 februari 1890 5 mei 1959 Op dinsdag 5 mei, op de Nationale Feestdag 's avonds tijdens de taptoe, midden in het werk voor het 'Centrum Comité Koninginnedag' dat hem zo lief was, overleed op de leeftijd van 69 jaar plotseling de heer J. J. Wensing. Op 16 februari 1890 te Haarlem geboren, volgde hij, na aldaar lager onderwijs te hebben ontvangen, de Am bachtschool en de Burgeravondschool. Afgestudeerd, zocht hij een betrekking als bouwkundig tekenaar en opzichter. In de oorlog van 1914 tot 1918 diende hij het vaderland als sergeant-tekenaar bij de genie. Na afloop van de oorlog bleef hij nog een half jaar in dienst om de lopende zaken af te handelen. Na afgezwaaid te zijn, kon hij niet in zijn oude betrekking terug komen en nam hij de boekhandel van zijn vader over. Deze zaak heeft hij aangehouden tot zijn dood, een zaak die in 1959 zes en tachtig jaar bestond. Op 12 augustus 1937, bij de dood van zijn broer, nam hij ook het advertentiebureau in de Tempeliersstraat, dat reeds op zijn naam stond, voor zijn rekening. Ook in het verenigingsleven in Haarlem was de overledene geen onbekende. Kort na zijn vestiging in de Zijlstraat, werd hij in het bestuur van de Zijlstraatvereniging gekozen en de laatste twintig jaar was hij hiervan de penningmeester. In 1931 werd hij opgenomen in het 'Centrum Comité Koninginnedag' als bestuurslid, de laatste twee jaar voor zijn dood was hij secretaris van dit Comité. In 1956 is hij ge huldigd voor het feit dat hij vijf en twintig jaar lang het Co mité trouw gediend had. Zijn taak in het Comité was altijd een dienende, hij zou zich nooit op de voorgrond stellen, maar verrichtte bergen werk zonder dat iemand het bemerkte. Het was zijn grootste vreugde het Comité en de burgers van Haarlem te dienen en dat heeft hij dan ook op een bijzondere wijze gedaan. Wie de stille en bescheiden figuur van de heer Wensing gadesloeg, zou niet vermoed hebben, welk een warm

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 34