ARIE DE VOGEL 26 januari 1871 22 mei 1959 Op 22 mei 1959 overleed op 88 jarige leeftijd in het zieken huis te Haarlem Arie de Vogel. Dit overlijden kwam wel zeer onverwacht; De Vogel had 2 dagen voor zijn verscheiden met enige vrienden afgesproken een autotocht te maken. Gedurende zijn lange leven heeft hij zich steeds mogen ver heugen in een voortreffelijke gezondheid. De selfmade man De Vogel werd op 26 januari 1871 te Schiedam geboren. Zijn jeugd was verre van gemakkelijk, het heeft hem veel moeite gekost zich aan zijn ideaal, de muziek, te kunnen wijden. Toen alle moeilijkheden overwonnen waren, werd de jeug dige De Vogel als leerling van de Toonkunstmuziekschool te Rotterdam ingeschreven. Zijn lessen ontving hij hier van de heer C. v. d. Sandt, vader van de beroemde Max v. d. Sandt. Na enige jaren van intense studie werd de ijverige De Vogel leerling van de kunstklasse. Toen het zijn leraar, door ziekte gedwongen, niet mogelijk was les te geven, werd hem door het bestuur van de school gevraagd deze lessen waar te nemen. Dat dit tot volle tevredenheid gebeurde bewees wel zijn aanstelling tot leraar van de elementaire klasse, een betrekking die hij gedurende achttien jaar vervulde. Met de cellist Van Isterdael en de violist De Sa heeft hij in zijn Rotter damse tijd verschillende concerten gegeven o.a. te Brussel en Parijs, in Spanje en Portugal. Een reis naar Rusland kon door het uitbreken van de eerste wereldoorlog niet doorgaan. In 1919 werd De Vogel benoemd tot direkteur der muziekschool van de Mij tot bevordering der Toonkunst te Haarlem. In deze functie heeft hij veel en voortreffelijk werk ver richt, de school werd door hem tot grote bloei gebracht, vooral de vakopleiding had zijn volle belangstelling.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 38