Dr. HENDRIK WAMSTEKER 1 mei 1900 12 juli 1959 Op 14 juli werd bekend gemaakt, dat op zondag 12 juli zeer plotseling overleden was dr. H. Wamsteker, eerste chirurg van het Haarlemse Diaconessenhuis en dat zijn cre matie reeds in alle stilte had plaatsgehad. Voor degenen, die hem goed gekend hebben kwam dit zo ontstellende bericht niet onverwachts, al had men gehoopt, dat dit nog lange tijd op zich zou hebben laten wachten. Als een zware slag trof het zijn talrijke patiënten en ook de vele anderen, die minder goed op de hoogte waren van de ernst van zijn toestand. Met grote wilskracht is hij tot het laatst doorgegaan met de uitoefening van zijn beroep, dat hem zo lief was, de chi rurgie in de meest ruime zin van het woord. We mogen alleen dankbaar zijn, dat hem een lang ziekbed bespaard bleef. Dr. Wamsteker werd op 1 mei 1900 te Madioen geboren. Zijn eerste contact met Haarlem had hij reeds op elfjarige leeftijd, toen hij tijdens een verlofperiode van zijn ouders een jaar doorbracht op de school van Hubrechtse in de Wil- helminastraat. Na voltooiing van zijn middelbare school opleiding in het vroegere Batavia en later in Leiden werd hij in 1919 in de laatste stad als student in de medicijnen inge schreven: zijn artsexamen legde hij af in 1926. Hierna was hij gedurende twee jaar assistent op de Röntgenafdeling van het Academisch Ziekenhuis te Leiden onder de leiding van dr. Steenhuis. In 1928 verliet hij deze afdeling en werd hij benoemd tot assistent op de afdeling Heelkunde onder prof. Zaayer. Van het begin af, dat hij hier werkzaam was, werd hij gegrepen door het baanbrekende werk, dat hier onder de leiding van prof. Zaayer verricht werd op het gebied van de thoraxchirurgie; op dat tijdstip een nog vrijwel onontgonnen terrein. Het is niet te verwonderen, dat de jonge dr. Wam steker, toen hij zich grondig in de algemene chirurgie had

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 42