selijk commandant van het strijdend gedeelte hiervan. Tijdens zijn verblijf als gijzelaar in Vught wist hij door zijn optreden de bezetters zo te imponeren, dat het hem mogelijk werd gemaakt hier een behoorlijk ziekenhuis te organiseren, waar door een betere medische verzorging van de gijzelaars bereikt kon worden. Na de oorlog gaf hij nog veel van zijn werkkracht als be stuurslid van het herstellingsoord van de Stichting voor Oud- Illegale Werkers en vooral ook als voorzitter van de Stichting Erebegraafplaats te Bloemendaal, welke functie hij bekleedde tot 1952, toen deze Stichting werd overgenomen door de Stich ting 1940-45. Dat zijn op sommige punten zo onverzettelijke karakter wel eens aanleiding gaf tot conflicten met zijn omgeving en dat hem hierdoor ook teleurstellingen in zijn carrière niet bespaard zijn gebleven is niet verwonderlijk. Een ander facet van dr. Wamsteker moet nog genoemd worden vooral in verband met Haarlem. Reeds in zijn Leidse tijd werd hij lid van H.F.C. waarin hij uitblonk als achter speler, zodat hij ook enige malen in het Nederlandse elftal werd verkozen. Jaarlijks wordt ook nu nog het adspiranten- toernooi om de dr. WAMSTEKER-beker gespeeld. Naast dit alles, dat wel zeer veel, bij tijden ook te veel van hem vroeg, gaf hij wat hem mogelijk was aan zijn grote gezin: de vacan- ties gezamenlijk doorgebracht waren voor hem de hoog tepunten van het jaar. Hij was dan in staat alle moeilijkheden en zorgen van zich af te zetten en te genieten van wat het leven hem bood. Wij Haarlemmers zullen hem zeer missen, maar dit is niet te vergelijken met de leegte, die hij in zijn gezin heeft achter gelaten. Hij worde in grote dankbaarheid herdacht. J. W. Kamerling 32

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 46