ANDRIES VAN DER AART 22 november 1890 26 augustus 1959 De 26ste augustus 1959 werd de Haarlemse sportwereld opgeschrikt door de mededeling, dat Andries van der Aart plotseling was overleden. Ingewijden wisten, dat het Andries niet zo goed ging; hij had in de loop der jaren de nodige waarschuwingen ont vangen, ook van de doktoren, die hem behandelden. Andries van der Aart was in Haarlem en omgeving op sportgebied een grote en bekende figuur, die enigszins te vergelijken was met een man als dr. Spoelder. Hij miste weliswaar diens oratorisch talent, maar verder deed hij aan populariteit weinig voor de dokter onder. Van der Aart was een man, die de grote kunst verstond een bindende kracht te zijn. Niemand zou het in zijn hoofd halen om moeilijkheden te gaan veroorzaken, als hij wist, dat hij daarmede Andries, van der Aart direkt of indirekt zou treffen. Voor hem was, men bereid eigen inzichten en plannen te laten varen, ken merken van een persoonlijkheid. De eerbied, die men voor Van der Aart in sportkringen had, is hem uiteraard zeer te stade gekomen bij zijn werk. Tal van dingen kon hij bereiken, doordat hij bij voorbaat van de goede wil en de vriendschap van zijn medewerkers overtuigd was. Vertrouwen verkrijgt men niet zonder meer, men moet daarvoor respect hebben afgedwongen. Andries van der Aart had dit door zijn grote ervaring, zijn goede inzicht en de manier, waarop hij met een ieder wist om te gaan. Bijna zijn leven lang heeft hij met sportbeoefenaren en sportleiders te doen gehad. Hij kende ze door en door, omdat hij één hunner was. Alle beschikbare vrije tijd heeft Van der Aart aan de sport besteed. Hij kon dat, omdat hij vrijgezel is gebleven. Waarschijnlijk is bij hem de behoefte om een wederhelft te zoeken minder groot geweest, omdat hij zo volledig in beslag werd genomen door de sport. Hij was er als het ware mee getrouwd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 55