41 secretaris, een grote genegenheid, die in latere jaren is ge groeid; Lotsy is zijn 'goede, oude club' tot zijn heengaan trouw gebleven. Na in 1912 eindexamen gymnasium te hebben gedaan, studeerde Lotsy korte tijd botanie in Parijs, om daarna een jaar als 'student-assistant' uitgezonden te worden naar Ameri ka voor rekening van het Amerikaanse Departement van Landbouw, dat veelbelovende studenten in de botanie in de gelegenheid stelde in de V.S. cultures (sinaasappelen, dadels, vijgen) te bestuderen. Dit bracht hem in Texas, Californië en Colorado. In de winter 19131914 werd de studie in Zweden voort gezet, doch de mobilisatie noopte hem in 1914 naar ons land terug te keren. Gedetacheerd in Ede, gebruikte Lotsy zijn vrije tijd om college te lopen in Wageningen. Toen kwam de ommekeer in zijn loopbaan. Inziende dat door de oorlog zijn studie danig werd vertraagd, besloot hij in 1917 een aanbod te aanvaarden om in dienst te treden bij de Brandverzekering Maatschappij Holland. Lotsy verhuisde naar Dordrecht, waar hij zijn verdere leven doorbracht en de door zijn grootvader (tezamen met de heer De Kanter) opgerichte verzekeringsmaatschappij 'Holland', met zijn mededirecteur Gratama, tot grote bloei wist te brengen. Ondertussen was de sport een belangrijke rol in zijn leven gaan spelen. Na in 1911 een jaar adjunct-secretaris van HFC te zijn geweest, werd hij reeds op 24-jarige leeftijd -in 1917 voorzitter van deze vereniging, ondanks het feit dat Dordrecht toen al zijn woonplaats was! Na twee seizoenen trok de voor zitter zich wegens drukke werkzaamheden terug, doch telkens wanneer HFC een beroep op hem deed, stelde Lotsy zich voor zijn oude club beschikbaar. Zo werd hem in 1921 verzocht, de leiding van het eerste elftal, dat twee seizoenen achtereen was gedegradeerd, op zich te nemen. Lotsy slaagde erin, met steun van Nico Bouvy, Ben Verwey en Frits Kuypers, HFC twee jaar achtereen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 61