42 kampioen te maken en in de eerste klasse terug te brengen, mede dankzij zijn befaamde mentale training en concentratie, waarmee hij in de dertiger jaren ook het Nederlands elftal tot grote successen wist te brengen. Eveneens in 1933-1934 bracht Karel Lotsy HFC, na degradatie, in de eerste klasse terug. Ondertussen waren zijn grote capaciteiten in brede sport kringen niet onopgemerkt gebleven. Het is vrijwel ondoenlijk alle functies die Lotsy in de sport heeft vervuld op te noemen. Ik wil slechts vermelden: het Nederlands Olympisch Comité, waarvan Lotsy jarenlang bestuurslid was en bij drie Olympische Spelen (Berlijn, Lon den en Helsinki) met veel succes chef de mission, het voorzit terschap van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond in een moeilijke periode en bestuurslid van de F.I.F.A., onze inter nationale voetbalorganisatie. Toen begin 1959 de Nederlandse Sport Federatie als over koepelende organisatie van de gehele Nederlandse sport werd opgericht, werd Lotsy verzocht aan deze sportbond in de moeilijke beginjaren leiding te geven. Van zeer nabij heb ik meegemaakt met hoeveel toewijding hij deze nieuwe taak is begonnen; helaas heeft de dood een voortijdig einde hieraan gemaakt. Al deze functies heeft de overledene voortreffelijk verricht; zijn grote energie, enthousiasme, charme om met mensen om te gaan enz. maakten hem de geboren leider op velerlei ge bied. Zowel in het binnen- als buitenland was Lotsy een gezien en geëerd man; het heeft zijn vele vrienden bijzonder ver heugd, dat bij zijn aftreden als voorzitter van de K.N.V.B. het H.M. de Koningin heeft behaagd, hem tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw te benoemen, voor een sportleider een zelden voorkomende onderscheiding. Pim Mulier heeft de sport in Nederland gebracht en ge durende de eerste moeilijke jaren geleid; Lotsy is de grote man geweest van de verbreiding van de sport onder alle lagen van de bevolking. Zijn strijd om meer velden en meer belangstel ling voor de sport is ons allen bekend.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 62