45 gezinswoning; naar zijn mening kon alleen daarin een gezin tot volle ontplooiing komen. Hij bestreed het bouwen van meer verdiepingen dan ook stelselmatig. Het is de woning- dienst waarin ir. Kruijf zijn capaciteiten volledig tot ont plooiing kon brengen. Het overleg met besturen van woning bouwverenigingen, werkend met gelden door de overheid verstrekt, eiste juist die eigenschappen die bij hem in ruime mate aanwezig waren, namelijk naast sociaal gevoel zelf beheersing en zelfbeperking bij het voldoen aan de eisen van goed wonen. Bij het dienen van deze taak heeft ir. Kruijf zijn beste menselijke eigenschappen ingezet. Hoewel zachtmoedig van aard was hij niet bevreesd om voor zijn mening uit te komen, een eigenschap die aanleiding is geweest voor de bezetter om hem in het strafkamp Vught te plaatsen. Hij kwam hier door, mede dank zij door zijn vrouw gesmokkelde levensmiddelen. Na zijn pensionnering in 1947 wegens het bereiken van de ambtelijk daarvoor gestelde leeftijd, heeft ir. Kruijf zich verdienstelijk gemaakt voor de Stichting Kinderbewaarplaatsen Haarlem, in welker bestuur door hem weer een sociaal-technische taak werd verricht. De Sociëteit 'Vereniging' heeft hij eveneens als bestuurslid kunnen dienen. In zijn laatste levensjaar werd ir. Kruijf door een zeer ernstige ziekte getroffen. Zoals ook voorheen bij een ernstige ziekte was gebeurd, nam zijn vrouw wederom de algehele verpleging op zich, maar deze keer kon zij haar man niet behouden. Op 1 oktober 1959 overleed mijn oud-collega van wie ik, tijdens mijn werk voor de gemeente Haarlem, veel begrip en vriendschap ondervond. M. H. Maas

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1959 | | pagina 67