99 Snep, op 2 december 1692 aan Jan Meyenburg, mr. schoen maker, voor 1055 Car. gld.14). Tien jaar later blijkt deze Jan Meyenburg verpleegd te worden in het Zuiderhuis, het Diako- niehuis in de Zuiderstraat van de Gereformeerde (Hervormde) gemeente, want de Diakenen van dit gesticht 'als alimenterende fan Meyenburg' verkopen op 11 augustus 1702 het huis in de Frankestraat aan zekere Jan Vlieg voor 250 Car. gld.tö). Het was toen belast met een hypotheek van 600,—. Het is op 2 mei 1739, dat de erfgenamen van fan Vlieg en zijn echtgenote Anna Greeve, het huis weer verkopen aan Jacobus Barnaart voor 785,16)thans echter onbelast. In beide laatste transporten wordt vermeld, dat het huis achter grensde aan juffrouw Snep. Genoemde jacobus Barnaart was door zijn echtgenote, Mar- garetha van Elten, ook eigenaar van het huis in de Schagchel- straat, thans nr. 18, want zij had dit huis (Q 3929) geërfd van Margaretha Snep, terwijl een daarnaast gelegen perceel in de Schagchelstraat (Q 3930) haar was aangekomen uit de boedel van Thomas Snep. De familie Snep was een bekende Haarlemse Doopgezinde familie. Thomas Snep, zowel als zijn vader Izaiik Janszoon Snep, zijn voorgangers geweest van een kleine Doopsgezinde gemeente, namelijk die van de Blok op het Klein Heiligland (bijeenkom sten houdend in het huis 'de Olieblok' aldaar), in 1671 afge splitst van de Verenigde Vlaamse, Friese en Hoogduitse ge meente. Deze gemeente splitste zich in 1685 opnieuw in die van de Blok op het Klein Heiligland onder Thomas Snep en van de Vlaamse Blok in de Kruisstraat, welke beide gemeenten zich echter in 1747 weer hebben verenigd en in 1784 met andere hier ter plaatse bestaande Doopsgezinde gemeenten hebben aaneengesloten tot de Verenigde Doopsgezinde Gemeente in de Peuzelaarssteeg. Margaretha van Elten nu was een kleindochter van deze Thomas Snep, die in 1692 overleden is (begraven in de Nieuwe Kerk op 15 januari), want haar moeder was Magdalena Snep, die op 3 maart 1689 voor Schepenen gehuwd was met Mathijs van Elten. Deze Magdalena was de zuster van Margaretha Snep, die in haar testament van 30 juni 1694 voor notaris Pieter

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 101