100 Baes17) haar moeder, Magdalena Bontemps, weduwe van Thomas Snep, en haar zusters Magdalena, echtgenote van Mathijs van Elten, Maria, Perina en Anna Snep tot haar erf genamen maakte. Thomas Snep had het huis in de Schagchelstraat verworven op 30 april 168618), want dan transporteert Maria Deyman, weduwe van Jacob Steyn, in leven burgemeester van Haarlem, hem een huis en erf in de Schagchelstraat, helend van achteren de huizinge van Jan de Cramer van Wassenbergh, gelegen in de Frankestraat, 'tusschen welcke huizinge dit huys een vrije uyt- gangh heeft uytcomende in de vrs. Franckestraet', belast met 2000 Car. gld. ten behoeve van de verkoopster, voor 3900 Car. gld. (boven de voors. 2000 Car. gld.)Wij hebben gezien, dat de Wassenberghs vóór 1692 eigenaars waren van het huis in de Frankestraat, want Dirck Storm van 's Gravesande had het ge- erfd van zijn moeder, Johanna van Wassenbergh, die op 14 sep tember 1659 ondertrouwd was met Arnoldus van 's Gravesande, jongeman van Leiden (gehuwd te Leiden op 28 september d.a.v.)Uit de huwelijkse voorwaarden, welke op 2 december van dat jaar gemaakt werden voor notaris Nicolaas van Bos- velt19), komt naar voren, dat Johanna van Wassenbergh een dochter was van Johan van Wassenbergh (toen reeds over leden), terwijl in een akte van 4 september 163420) gesproken wordt van Jan de Cramer en zijn zoon mr. Johan van Wassen bergh, waaruit blijkt, dat de belending 'Jan de Cramer van Wassenbergh' in 1686 op hetzelfde huis in de Frankestraat moet slaan. In het Verpondingsregister van 1628 de verponding was een belasting op de huizen voor de eigenaars komen twee woningen, één in de Schagchelstraat aan de westzijde en één in de Frankestraat aan de oostzijde, voor op naam van de weduwe van Jan de Cramer. Vermoedelijk betreft het hier de huizen Schagchelstraat 18 en Frankestraat 27, die in latere jaren met elkander correspondeerden. Jacobus Barnaart en Margaretha van Elten, echtelieden, hebben op 4 mei 174321) overgedragen aan Goedschalk Kops Jacobsz. een huis en erf in de Frankestraat (Q 3958), dat, vol-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 102