106 pakkerij zal toen ook wel in de jansstraat gevestigd zijn ge weest. Wanneer Anthony IV en zijn echtgenote echter op 12 februari 1744 voor notaris Gerard van Otelaar een testament maken35)wonen zij in de Schagchelstraat. Het is evenwel niet het perceel, dat later Schagchelstraat 18 wordt, aan de westzijde van die straat, want in het Register van personele lasten van 1745—1748 staat Antony Charles ingeschreven op Schagchel straat O 3912, d.w.z. aan de oostzijde van de straat. Inderdaad vinden wij een transport van een huis met erf en tuin aan de oostzijde van de Schagchelstraat van Mattheus Kuyts, legataris van Elisabeth Hellius, weduwe van Anthony Kuyts, aan An thony Charles op 9 mei 173936)Op 15 oktober 1765 is Anthony Charles (IV) uit de Schagchelstraat begraven in de Grote Kerk. Dat Anthony IV na het overlijden van zijn stiefmoeder Hen- drickje Koenderink, toch nog in de zaak is gekomen, blijkt wel uit genoemde inschrijving in het Register van personele lasten. Na zijn dood is het zijn weduwe, Johanna Koenderink, die aan het hoofd van de pakkerij staat, want in haar testament van 31 december 1765, verleden voor notaris Wernerus Köhne37), prelegateert zij haar zoons Hendrik en Abraham met de 'affaire van damast en lijnwaatenpakkerij, door haar testatrice geëxer ceerd werdende, mitsgaders alle de gereedschappen, die tot het doen der voors.pakkerij behooren, geene vandien uytgezon- dert'. Hendrik en Abraham Charles moeten dan ook de hui- zinge, waarin de testatrice woont zij wordt in dit testament vermeld als wonende in de Schagchelstraat en waarin de pakkerij uitgeoefend wordt, uit de boedel overnemen voor 2.500,-. Het was op 28 februari 1784, dat de nalatenschap van Johan na Koenderink, weduwe van Anthony Charles IV verdeeld werd voor notaris Gerrit Kok jr.38) tussen haar kinderen Anthony (V), Sara, echtgenote van Christiaan ten Kate, Gerritje, Hen drik en Abraham. Zij was op 8 februari in de Grote Kerk begraven in het graf zuidertrans nr. 342, en blijkens de ge drukte 'Maandelijkse naamlijst van alle overledene mensen binnen de stad Haarlem' toen 75% jaar oud en wonende in de Schagchelstraat.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 108