8 Eeden tentoonstelling werd gehouden. Deze collectie door het Frederik van Eedengenootschap bijeengebracht, kon hier ten toongesteld worden dankzij de samenwerking van: de Stad, de verenigingen Vrienden van het Huis van Looy, Sociëteit Teis terband en Haerlem met het reeds genoemde Frederik van Eedengenootschap. Een waardige herdenking van deze grote Fachtiger wiens 'Kleine Johannes' in onze Kennemerduinen beleefd werd. 4 juni waren onze stoere luilakwandelaars weer vroeg op de been, ditmaal als gasten van de heer E. H. van Eeghen op zijn landgoed Berkenrode. Dit zeer sympathieke gebaar van de heer en mevrouw Van Eeghen is door alle deelnemers naar waarde geschat en allen hebben genoten van de prachtige natuur op dit voor velen onbekende terrein. Na afloop werd in café Jan sen aan de Leidsevaart bij het station Heemstede—Aerdenhout een kopje koffie gedronken, waarna een ieder zich tevreden over deze gezellige en geslaagde ochtendwandeling naar zijn dagtaak begaf. Sinds enige jaren wordt aan de jaarlijkse algemene ledenver gadering meer relief gegeven waardoor voor deze bijeenkomsten steeds meer belangstelling gaat bestaan. Zo ook op 10 juni te 20 uur toen 50 leden en belangstellenden aanwezig waren in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum. Na verwelkoming van de aanwezigen gaf de voorzitter jhr. mr. C. C. van Valken burg een kort overzicht van de restauratie-objecten waarmee het bestuur zich bezig heeft gehouden en houdt. Hij noemde naast de kleinere restauraties als deuren, stoepen en inrijhekken, waarvoor wij steeds open blijven staan, dat onze aandacht zich nu speciaal richt op ons eigen verenigingsgebouw de Hoofd wacht. Het interieur komt het eerst aan de beurt, terwijl de plannen en mogelijkheden voor het gebouw zelf onverminderd onze belangstelling krijgen. Het feit dat dankzij de door ons verzorgde verwarming de prachtige tegels in de consistorie kamer van de Waalse Kerk voor verder verval behouden zijn gebleven is verheugend. Hierna werd het verdere huishoudelijke gedeelte afgehan deld, waarin o.a. de periodiek aftredende bestuursleden ir. D. J.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 10