- Ill van de huizen in Frankestraat en Schagchelstraat soms een wapen met vogel heeft gevoerd. Van Frankestraat 27 is er inder daad een eigenaar geweest, die vogels in zijn wapen voerde, namelijk Storm van 's Gravesande, maar dat de vogel op de steen van deze familie afkomstig zou zijn, is onwaarschijnlijk, daar zij altijd meerdere vogels, stormvogels, tegelijk voerde en ook eigenlijk geen eigenaar van dit pand was, maar de familie Van Wassenbergh. Ook voor het huis Schagchelstraat 18 vinden wij een eigenaar met vogels in zijn wapen en wel Jacob Steyn. Het wapen van de familie Steyn bestaat uit een zwarte keper op een gouden veld, met in ieder vak een vogel, zwart met rode bek en poten (gelijk ook de vogels van het wapen Storm van s Gravesande)Merk waardig is de overeenkomst van dit wapen met dat onder de aquarel van de damast- en lijnwaadpakkerij van de weduwe Charles; alleen daar is de keper rood en zijn de vogels ver vangen door hamers. Het is echter niet aan te nemen, dat men daarom een vogel in de gevelsteen zou hebben geplaatst. Een derde mogelijkheid biedt echter de familie Snep, die ook een vogel als wapen heeft gevoerd40), welke als 'kraai' wordt beschreven door Muschart44), maar oorspronkelijk wel een snip zal zijn geweest. Op de gevelsteen heeft de vogel niet de lange snavel van de snip. De kleuren van de vogel der familie Snep zijn helaas niet bekend en het is daarom, dat op de gevel steen de vogel is opgeschilderd in het zwart met rode bek en poten. Hoewel niet is gebleken, dat de familie Snep het pakkersbe- drijf uitoefende, staat wel vast, dat zij zich ook met textiel- goederen bezig hielden, zij het dan meer als handelaars. Thomas Snep en zijn broeder Izaiik komen herhaaldelijk voor als kooplieden42), waarbij een enkele maal sprake is van zijde of garen. Magdalena Bontemps, de weduwe van Thomas Snep, wordt vermeld als handelend in lijnwaad43). Vermoedelijk is dus het perceel Schagchelstraat 18 reeds onder de familie Snep (eind 17de en begin 18de eeuw) een linnenwinkel geweest. De familie Kops kocht er het peiceel Frankestraat 27 bij, dat eerst als pakhuis in gebruik was, maar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 113