10 Schuilkerk die zeer bij ons in de smaak viel. Ook de doorbraak- plannen en de stadsdelen die hierdoor getroffen zullen worden konden wij ter plaatse opnemen. Tot slot bezochten wij 't Hooge Huys, waar dr. H. J. M. Hofstede van het Verzekeringscentrum ons een thee aanbood en het bijzonder fraaie interieur toonde waarin hij veel antiek en artistiek waardevols bijeen had gebracht. De heer H. J. Calkoen, voorzitter van de Archeologische Werkgemeenschap voor Westelijk Nederland hield op 18 okto ber een lezing met lichtbeelden over de Bodemvondsten uit Midden-Kennemerland en wat ze ons vertellen. Aan de hand van vele archeologische voorwerpen uit zijn eigen verzameling gaf spreker een interessant overzicht van de prehistorie van dit oude gewest. Veel moois en voor menigeen veel nieuws liet dr. A. Meichior op 22 november zien tijdens zijn causerie over de Grote of St. Bavo Kerk getiteld: Niets nieuws maar wel veel moois van onze oude Bavo. Lichtbeelden van talrijke, zeer fraaie tekeningen door hem tijdens de oorlog vervaardigd, verlevendigden het ge sprokene. En toch, eenmaal sneed het ons door de ziel. Voor ons, Haarlemmers, is van kindsbeen af de Grote Kerk het mid delpunt van onze stad. Wij zijn er trots op, niet in de laatste plaats om het uitheemse materiaal waaruit de zoldering ver vaardigd is naar zeggen onzer vaderen, en wij zeiden het hen na. Een tekening toonde meedogenloos de constructie van het zol dergewelf. En als ware de chaos van dikbestofte plankjes nog niet voldoende om ons deemoedig te maken, werd er bij ver teld, dat geen fiere ceders van de Libanon, doch eiken uit de Bentveldse bossen van weleer, de bouwstoffen voor de zoldering hadden geleverd. In de middag van 26 november vond er een excursie plaats naar de Grote Kerk. Op 13 december verzamelden wij ons op een gezellige avond waar mej. E. H. Bakels ons met vele toverlantaarnplaatjes het oude Zandvoort binnenvoerde, het Zandvoort van het 'fin de siècle' met de Passage, het Kurhaus, het Grand-Hotel, in trek bij Keizerin Elisabeth van Oostenrijk, het Groot-Badhuis,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 12