11 - waar veilig binnenshuis in kuipen, zeewaterbaden genomen konden worden, de vele villa's, 's zomers verhuurd aan en ook wel het eigendom van vooraanstaande Amsterdamse en Haar lemse families, de badkoetsjes, die in zee gereden de mogelijk heid boden ongezien en niet door aanklevend zand besmeurd het water te bereiken en te verlaten, dit in een tijd toen er, zoals bleek, nog sprake was van badkléding. Ons restauratiefonds droeg bij aan het herstel van het fraaie poortje van het Hofje de Groene Tuin, terwijl het dak van het perceel aan de Koudenhorn 44 mede door onze steun gerestau reerd werd. Door onze bijdrage kon wederom dit jaar door een doeltreffende verwarming de consistoriekamer van de Waalse Kerk voor verder verval behoed worden. De Volkskundecommissie belegde in 1960 twee bijeenkom sten voor degenen, die voor de aktiviteiten van deze commissie belangstelling hadden getoond. Op 15 februari hield de heer R. C. Hekker een zeer deskundige en verhelderende uiteenzet ting over 'Landelijke bouwkunst om Haarlem'; op 19 oktober was het dr. B. van den Berg, die de avond inleidde met zijn betoog over 'De volkstaal bij Pieter Langendijk'. Beide onder werpen waren aanleiding tot een levendige discussie, waarvoor deze kleine kring zich buitengewoon goed leent. Op 11 mei was een avondrondleiding voor onze leden in drie groepen onder leiding van mej. dr. G. H. Kurtz, de heer A. J. J. Bakker en mr. C. M. J. de Jongh, waarna een vijftal bestuurs leden een bezoek brachten aan het oude huis van de heer Bakker, Ridderstraat 21, gelegen achter het voormalige huis van de Commissaris der Koningin aan de Nieuwe Gracht. De heer De Jongh hield op 19 mei een lezing in Amsterdam over Oud-Haarlem voor de vereniging voor Heemkennis 'Ons Amsterdam'; op 28 mei werden ongeveer 40 leden van deze vereniging in oud-Haarlem rondgeleid door de heren De Jongh en C. van de Haar van het Gemeente Archief. De jaarlijkse uitreiking van de prijzen, vanwege het Korthals fonds toegekend aan verdienstelijke leerlingen van de Centrale Scholen I en II, vond op 6 juli in de Hoofdwacht plaats. 4 meisjes en 5 jongens mochten uit handen van de voorzitter

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 13