135 teerd. De in eerste aanleg vermoedelijk achttiende-eeuwse brui ne beschildering van de gevel, waarmee dit heterogene samen stel van metselwerk in uiteenlopende kleuren en formaten steen tot een geheel versmolt, is op het gerestaureerde gedeelte niet aangebracht, zodat de gevel sterk in twee delen uiteenvalt. (Architect: prol. ir. C. Wegener Sleeswijk) In dit jaar werd tevens aan het herstel van het grote patri ciërshuis Grote Houtstraat 115, zetel van 'Trou moet Blijcken', begonnen. Aan het interieur op de beganegrond zijn enige her stellingen uitgevoerd. De grote kap, bestaande uit een om lopend schilddak met monumentale schoorstenen op de hoe ken, en een tussenkapje daarbinnen, gedragen door een balk laag op standvinken, vereiste ingrijpende voorzieningen. De grote gemetselde dakkapel aan de achterzijde en een schoorsteen moesten vernieuwd worden. Aan het metselwerk van de achtei gevel zijn herstellingen verricht. Verdere voorzieningen aan het interieur en aan de voorgevel, alsmede aan het belendende perceel nr. 117 zullen nog volgen. (Architect: prof. ir. H. T. Met steun van de Vereniging 'Haerlem' is het poortje aan de Lange Veerstraat, dat de achteruitgang vormt van het Hofje 'In de Groene Tuin' hersteld. Dit poortje, dat boven een acht- tiende-eeuws deurkozijn met aardige deur en eenvoudig boven licht, een zeer aantrekkelijke gevelsteen met voorstelling van een tuin bevat, was door onvoldoende fundatie sterk naar voren gekomen. Het werd geheel opnieuw gesteld op een nieuwe fun dering, terwijl de gevelsteen gepolychromeerd werd. Daardoor werd de tuin weer groen en de voorstelling beter begrijpelijk. Eveneens met steun van de Vereniging 'Haerlem' werd nog een drietal gevelstenen gepolychromeerd. Het betreft hier Frankestraat 27 (een lijnwaadpakkerij)Botermarkt 26 (de Hoop) en Klein Heiligland IA (de Jonge Wolf). Laatst ge noemde steen was niet van natuursteen maar van gebakken aarde. De proef is, naar het ons voorkomt, zeer geslaagd, de stenen zijn bovendien beter beschermd tegen verwering. De stoep van het hoofdgebouw van het Hofje van Noblet, op de hoek van de Hooimarkt bij de Nieuwe Gracht werd ver- ZWIERS)

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 137