140 van Oranje-Nassau de heren J. A. van Eenthem, Bloemen- daal, hoofdambtenaar, chef van dienst, en C. Wijker, Haarlem, waterstaatkundig hoofdambtenaar eerste klasse, beiden bij de Rijkswaterstaat. 3. De gemeenteraad verleent een krediet van 293.000 voor het in gereedheid brengen van een terrein ten zuiden van de Oudeweg ten behoeve van de fustencentrale (thans ge legen aan de Friese Varkenmarkt)één van 20.000 voor de viering van de 5de mei en één van 145.000 voor aan koop van een tweede schoolschip met vier leslokalen van het Karei van Manderlyceum; de vergadering benoemt tot directeur van de gemeentelijke avondschool voor nijver heidsonderwijs de heer C. van Baaren en besluit de ambte naren der gemeente op 5 mei vrijaf te geven. ■j- Mevrouw A. W. Brink—Ten Dam, 100 jaar oud. 6. Viering gouden jubileum van de voetbalclub 'Schoten'; de heer J. Klf.in wordt het hondsonderscheidingsteken van de K.N.V.B. uitgereikt. 8. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Utrecht om onderwijs te geven in de Russische taal- en letterkunde dr. J. van df.r Eng te Haarlem. 11. Luitenant ter Zee der tweede klasse oudste categorie der Koninklijke Marine P. A. E. Sillevis Smitt te Haarlem promoveert aan de Gemeente-universiteit te Amsterdam tot doctor in de geneeskunde; hij is de eerste tandarts die in Amsterdam promoveert. 13. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Sociëteit 'Teisterbant' worden Herman Teirlinck en A. Roland Holst benoemd tot ereleden. 14. Hotel 'De Leeuwerik' aan de Kruisstraat wordt als hotel gesloten en zal ingericht worden als warenhuis (zie 29 mrt.) Leggen van de eerste steen van de Pastoor van Arskerk in Parkwijk (Haarlem-Oost) De heer N. Swart, penningmeester van de afdeling Haar lem van de R.K. Smedenpatroonsbond, onderscheiden met Pro Ecclesia et Pontifice.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 142