143 scholieren wordt de initiatiefnemer, dr. J. R. H. de Smidt, gehuldigd. 14. De in september 1959 begonnen broodoorlog is deliniUet achter de rug en de oude prijs wordt weer berekend. De heer G. C. A. Junge, oud-administrateur van de n.v. Oprechte Haarlemsche Courant. 1G. De gemeenteraad besluit een bedrag van 14.500 beschik baar te stellen voor het inrichten van een bouwbureau van Openbare Werken in de inmiddels door de militairen ver laten Koudenhornkazerne, die later als politiebureau zal worden ingericht (zie 18 mei)een bedrag van 37.400 voor het maken van een honkbalveld op het terrein nabij de Kleverparkweg (zie 15 mei), een bedrag van 290.500 voor vernieuwing van de Schouwtjesbrug, een bedrag van 105.000 voor rioleringswerkzaamheden aan de Zijl weg, een bedrag van 135.805 voor de bouw van een buurthuis in Parkwijk, een subsidie van 2.000 voor de organisatie te Haarlem van het wereldkampioenschap dammen en be noemt tot inspecteur van het gemeentelijke onderwijs de heer W. Kandel (zie 30 mei) De heer F. Hage, secretaris van de directie van het Provin ciaal Electriciteitsbedrijf, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De Provinciale Waterstaat besteedt aan de bouw van een viaduct over de Julianalaan te Overveen als onderdeel van de westelijke randweg tussen de Heussensstraat en de Zijl- weg; laagste inschrijfster Aanneming-maatschappij Kondor n.v. te Amsterdam voor 1.332.500 (zie 30 juni). 19. Opgericht is de Lionsclub Haarlem (internationale dienst verlenende organisatie) 20. De voetbalclub E.D.O. wordt kampioen van de tweede klasse in de competitie betaald-voetbal en promoveert naai de eerste divisie. Dr. L. Coenen, zenuwarts. Het gemeentebestuur verleent de toonkunstenaar Jos. de Klerk opdracht tot het schrijven van een muziekhistorie over Haarlem en de beeldhouwer Mari Andriessf.n tot het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 145