144 maken van een beeld, voorstellende de Kleine Johannes, ter gelegenheid van de 100ste geboortedag van dr. Fred, van Eeden (zie 27 mei) 23. f De heer H. Uittenbosch, oud-administrateur van de Ka mer van Koophandel en fabrieken voor Haarlem en om liggende gemeenten. 24. Ten behoeve van het Frans Halsmuseum is aangekocht een landschap van Pieter de Molijn. 29. Een Belgische maatschappij, die hotel De Leeuwerik heeft aangekocht voor de inrichting van een warenhuis, koopt ook het gebouw van de Haarlemse Jongemannenvereniging aan de Lange Margarethastraat voor hetzelfde doel. 31. Bij zijn aftreden als geneeskundig inspecteur voor de volks gezondheid in Noordholland wordt de heer A. P. N. de Groot benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De heer F. W. Straakenbroek neemt afscheid als econo misch adjunct-directeur van het Provinciaal Electriciteits- bedrijf Noordholland en de heer W. Verwoerd volgt hem op. f Ds. H. J. Drost, hervormd predikant te 's-Gravenhage, vroeger predikant in Haarlem-Noord (Schoten). APRIL 2. Ingebruikneming filiaal van de R.K. Bibliotheek en Lees zaal in een deel van de H.H. Petrus en Pauluskerk in Oud-Schoten. Mr. K. J. G. baron van Hardenbroek van Bergambacht te Bennebroek, dijkgraaf van Haarlemmermeer, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau (zie 8 aug.) 3. H.K.H. Prinses Beatrix woont in de Remonstrantse kerk een bevestigingsdienst bij. 4. De hoofdinspecteur van politie en korpschef te Heemstede, de heer A. Berentsen, wordt op zijn 60ste verjaardag be noemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 6. j- De heer J. M. Gründf.mann, oud-bedrijfsleider van hef modemagazijn Kreymborg n.v.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 146