146 stelt de speeltuin aan het Marianne Philipsplantsoen in Delftwijk in gebruik. 25. f De heer R. de Boer, oud-voorzitter van de Haarlemse Korfbalbond. Dr. E. Brongersma, advocaat en procureur te Haarlem, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar voor de criminologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, ingaan de 1 juni. 26. De gemeente koopt ten behoeve van het Frans Halsmu seum aan het beeld 'The Catcher' van prof. V. P. S. Essf.r. De heer J. F. M. Pinxter, oud-raadslid van Bloemendaal, benoemd tot ridder in de orde van Sint Gregorius de Grote. 27. De gemeenteraad voteert een bedrag van 10.000 voor het treffen van voorzieningen van een fontein aan het Frans Halsplein en een bedrag van 17.000 voor verbetering van de open uitleenafdeling van de Stadsbibliotheek en Leeszaal; besloten wordt de tarieven van de zwembaden te verhogen. 28. -f- De heer J. M. van Til, Heemstede, vroeger een voor aanstaande figuur in kringen van bloembollencultuur. 29. Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana worden koninklijk onderscheiden: Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: mr. H. W. Schraagen, voorzitter Broederschap Notarissen, Aerden- hout; mr. P. F. J. de Kok, voorzitter Vereniging voor de Effectenhandel, Aerdenhout. Officier in de orde van Oranje-Nassau: dr. J. H. Stelma, voorzitter Raad van Zending Herv. Kerk, Bloemendaal; dr. P. H. Schröder, algemeen secretaris Mij. tot Nut van 't Algemeen, Haarlem; ir. G. O. J. van Ditzhuijzen, direc teur Beijnes' n.v., Aerdenhout; ir. C. H. Holgen, directeur Conrad Stork—Hijsch n.v., Bloemendaal; J. F. Saarberg, directeur Werkspoor Amsterdam, Heemstede; dr. A. A. Thiadens, directeur Geologische Stichting, Aerdenhout; mr. H. B. Wiedt Meijboom, wethouder, Bloemendaal; ir. F. L. A. Maandag, inspecteur van de Landbouw, Bloemen daal; J. A. Valk, Bloemendaal, economisch directeur van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 148