148 5. Installatie van de heer A. L. de Boer als hoofdcommissaris van politie. Jongens van de Haarlemse Muggenronde halen bevrij dingsvuur uit Wageningen en brengen dat naar de Grote Markt. Ter gelegenheid van de bevrijdingsfeesten en het eeuw feest van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur (zie 6 mei) wordt een optocht door de stad gehouden: de leden van het hoofdbestuur van de jubi lerende vereniging worden officieel in het stadhuis ont vangen. 6. Ds. Okke Jager uit Almelo doet in de Verlosserskerk zijn intrede als predikant van de Gereformeerde Kerk van H aar lem-N oord -j- De heer N. Vos, oud-gemeentesecretaris van Heemstede. Viering van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur in het Krelagehuis; de minister van Landbouw, mr. V. G. M. Marijnen, spreekt een herdenkingsrede uit. De musicus de heer Jos. de Klerk benoemd tot ridder in de orde van Sint Silvester. Inzet van de viering van het 40-jarig bestaan van het Ken- nemer Lyceum te Overveen. 7. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de r.k. voet balclub 'Geel Wit' wordt één der oprichters, de heer P. B. Koster, benoemd tot erelid van deze club en tot lid van verdienste van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond. De heer N. Vreijenhoek, gepensioneerd hoofdinspecteur van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf Noordholland. 10. Aanbieding van een dooi Ed. Verboog geschilderd portret van de heer P. V. de Wit, oud-directeur van de Stadsbiblio theek en Leeeszaal, aan deze bibliotheek. 11. Officiële opening van de r.k. huishoudschool 'Mons Aurea' aan de Garenkokerskade. Mejuffrouw Alida van der Stadt, verblijvende in het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 150