149 Lutherse rusthuis, oud-directrice van een ziekenhuis, viert haar 100ste verjaardag; op 1 juni overlijdt zij. 15. Wethouder D. J. A. Geluk, stelt het nieuwe honkbalveld, achter de Kleverparkweg, in gebruik, waarna een wedstrijd Nederland—België wordt gespeeld. 17. Benoemd tot kantonrechter te Beetsterzwaag mr. J. Ger- retsen, griffier van het kantongerecht te Haarlem. -f- De heer W. A. Dekker, Bloemendaal, president-commis saris en oprichter van n.v. Eskem te Blauwkapel. 18. De gemeenteraad besluit een bedrag van 200.000 beschik baar te stellen als vergoeding, welke het rijk van de ge meente vraagt voor de teruggave van de kazerne aan de Koudenhorn en een bedrag van 137.000 voor het oprich ten van het Hildebrand-monument in de Haarlemmerhout; de vergadering verenigt zich met de gedachte Van B. en W. pogingen in het werk te stellen een Technische Hogeschool in Haarlem te vestigen. 23. De gemeenteraad van 's-Gravenhage benoemt, tot directeur van de gemeentelijke H.B.S. aan de Beeklaan aldaar dr. W. Vijverberg, leraar aan het gymnasium te Haarlem en rec tor van het Avondlyceum. Zuster A. L. Saraber, die op 15 juli naar Suriname ver trekt om daar op te treden als directrice van een nieuw ziekenhuis, neemt afscheid als besturend zuster van het Diaconessenhuis; zij wordt opgevolgd door zuster G. df. Graaf uit Meppel. 24. f De heer W. P. Nijman, technisch hoofdambtenaar bij Openbare Werken en bestuurslid van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel. 25. De gemeenteraad van Amsterdam benoemt tot hoogleraar in de geneeskunde aan de Gemeente Universiteit prof. dr. D. K. de Jongh uit Heemstede. De uitbreiding van de Lagere Technische School (vroegere Ambachtsschool) in het Kleverpark officieel in gebruik ge nomen. f De heer V. F. f. Kimman, oudste directeur van het Auto mobielbedrijf H. en F. Kimman.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 151