27. In het Huis Van Looy wordt een expositie gehouden ter herdenking van de honderdste geboortedag van Frederik van Eeden op 3 april. 28. In het Van der Aart-sportpark wordt een gedenkplaat ter nagedachtenis van de heer A. van der Aart onthuld. 29. f Mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh, oud-vice-presi- dent van het Haagse gerechtshof en oud-rechter in de Haarlemse rechtbank. 30. f De heer W. Kandel, gemeentelijk inspecteur van het lager onderwijs. JUNI 1. Receptie voor mr. O. P. F. M. Cremers, die 12J/2 jaar burgemeester van Haarlem is. Arts J. J. de Haan, kapitein ter zee, draagt het commando van het Marinehospitaal te Overveen over aan arts C. Metz, kapitein ter zee. 2. Benoemd tot voorzitter van de Vereniging van leraren bij het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs dr. K. Huibregtse te Haarlem. 3. Onthulling van een monument op het graf van dr. A. I. M. Kat, in leven directeur der Koorschool der kathedrale basiliek Sint Bavo. 7. Begonnen wordt met de bouw van een viaduct over de Julianalaan te Overveen. 8. De gemeenteraad besluit tot opheffing van de Volkskre dietbank voor Haarlem en omliggende gemeenten (zie 12 okt.). 9. Onder leiding van de Haarlemse politiekapel wordt in Haarlem het nationaal politiemuziekfestival gehouden. Ingebruikneming van het pompstation-noord te Overveen van de Haarlemse Waterleiding. 10. Ingebruikneming van de school voor slechthorende kinde ren (prof. Van Gilseschool) aan de Sophiastraat. In de jaarvergadering van de Vereniging 'Haerlem' wordt een schilderij, voorstellende een interieur van de Grote

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 152