152 29. De gemeenteraad stelt een krediet van 165.000 beschik baar voor de restauratie van het niet-instrumentale deel van het Chrisitiaan Müller-orgel in de Grote Kerk en ver leent medewerking voor vestiging van de Rudolf Steiner- school in Schalkwijk. De vergadering van aandeelhouders van de Noord-Zuid- Hollandse Vervoermaatschappij verleent eervol ontslag aan de directeur, de heer J. J. Jurrissen, met ingang van 1 december en benoemt tot diens opvolger de heer N. Hor- tensius, directeur van de G.A.D.O., Groningen. 30. De gemeenteraad van Haarlemmermeer besluit eventueel grond beschikbaar te stellen als overgegaan wordt tot de bouw van een Technische Hogeschool in de omgeving van Haarlem. Bij de aanbesteding van de aanleg van de westelijke rand weg van de Heussensstraat tot de Zijlweg is het aannemings bedrijf P. G. Zaanen n.v. te Heemstede de laagste inschrijf- ster voor 2.157.000. JULI 1. De heer W. Betist uit Kampen geïnstalleerd als geneesheer directeur van het Diaconessenhuis, als opvolger van dr. P. van Paassen. Mejuffrouw A. W. H. M. Bolsius neemt om gezondheids redenen ontslag als lid van de gemeenteraad en wordt op gevolgd door de heer A. L. Peeters (zie 31 aug.) De schilder Willem van Rees 80 jaar. Wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd neemt de heer H. Buist afscheid als hoofd van de (gereformeerde) Dr. J. Bavinckschool; de heer E. A. van Voorden volgt hem op. Door het ingebruiknemen van de telefooncentrale te Texel is het gehele district Haarlem automatisch. 3. Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, draagt voor de eerste maal als bisschop van Haarlem een pontificale heilige mis op in de kathedrale basiliek 'Sint Bavo'.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 154