153 5. Oplevering van 241 woningen aan het Herman Kruyder- plein in Parkwijk aan de woningbouwverenigingen 'Voor uitgang' en 'Het Oosten'. 9. Herdenking van het tachtigjarig bestaan van de Konink lijke Roei- en Zeilvereniging 'Het Sjraarne'; dr. M. J. Prin sen aanvaardt het beschermheerschap en de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, het erevoorzitterschap. 10. f Dr. J. A. van der Boom, kunsthistoricus en oud-leraar aan het gymnasium. 14. f Mr. C. W. de Visser, rechter te Rotterdam, vroeger rech- ter-plaatsvervanger te Haarlem. 15. Wegens zijn benoeming tot rector van het Nederlands Schriftelijk Studiecentrum te Culemborg neemt de rector van het Triniteitslyceum, dr. Modestus van Straten, af scheid; hij wordt opgevolgd door dr. A. Kuipers. De heer L. van der Stf.ur te Heemstede, voorzitter van de Koninklijke Zeil-, Roei- en Motorsportvereniging 'De Kaag' te Warmond, benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. 16. Ingebruikneming van een nieuwe zaal van het Leger des Heils aan de Bandoengstraat in Haarlem-Noord. Eervol ontslag is verleend aan ir. S. H. Ringsma, hoofdinge nieur A. bij de Rijkswaterstaat, hoofd van het arrondisse ment Noordzeekanaal; hij wordt opgevolgd door ir. L. W. Lievense, belast met de leiding van de afdeling afdamming van het Haringvliet. 20. De gemeenteraad besluit tot het samenvoegen van de open bare lagere scholen Frans Halsschool en Prinsenschool aan de Soendastraat en verleent eervol ontslag aan de heer S. P. Doek, hoofd van een der scholen. 22. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers opent in de Vlees hal een tentoonstelling van werken van Kees Verwey, in gericht ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van deze kunstschilder. 30. In het Bisschoppelijk Museum wordt een tentoonstelling van prentenreeksen van Georges Roualt geopend.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 155