157 tentoonstelling van affiches onder de titel 'Frankrijk in beeld'. 15. In de Verlosserkerk aan de Generaal Spoorlaan wordt een orgel in gebruik genomen. 17. De heer P. J. Kapteijn neemt afscheid als directeur van de n.v. Cacao- en Chocoladefabriek Union en wordt op gevolgd door de adjunct-directeur, de heer M. J. van Buren. De heer P. M. Roozen te Overveen, oud-lid van de bloembollenfirma N. F. Roozen. 20. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het Ge nootschap van Nederlandse componisten geeft het Noord hollands Philharmonisch orkest een concert van moderne werken; daarbij zijn eerste uitvoeringen. 21. De gemeenteraad stelt een krediet van 273.000 beschik baar voor de voltooiing der restauratie van het Frans Ffals-museum (zie 2 nov.) Mr. A. W. Hellema volgt notaris J. Brants op als voor zitter van de sociëteit Teisterbant. 24. Viering van het 65-jarig bestaan van de Harmonie Cres cendo en van het 50-jarig bestaan van de leerlingenvereni ging van de Meisjes-H.B.S. 25. j- De heer L. Dost, oud-voorzitter der afdeling Haarlem van de R.K. Smedenpatroonsbond 'St. Eligius'. De kerkbouwactie voor de Hervormde kerk heeft in Haar lem 100.000 opgebracht. 28. -j- De heer K. H. W. Wilmers, Overveen, oud-voorzitter en administrateur van de bond van Eigenaren van Besoekische Tabaksondernemingen en voorzitter van de afdeling Bloe- mendaal van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Viering van het honderdjarig bestaan van het Sint Jacobs Godshuis (zie 14 nov.). 30. Nabij het Haarlemse station loopt een vuilnistrein met vijf wagens uit de rails, waardoor de lijnen naar Santpoort en naar Overveen geruime tijd versperd zijn. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer J. W. A. Stalpers, hoofdadministrateur en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 159