163 Ds. G. N. Lammers uit Rotterdam doet zijn intrede als predikant bij de Gereformeerde kerk te Heemstede. Viering van het 75-jarig bestaan van de R.K. Rederijkers kamer Alberdingk Thijm; de heren J. Leeflang en J. I. van Di jk, die 50 jaar hun krachten hebben gegeven, wor den koninklijk onderscheiden en Albert van Dalsum wordt het beschermheerschap aangeboden. 10. Uit het Teylers Museum worden twee etsen van Rem brandt vermist; kort daarop wordt een negenentwintigjari ge Haarlemmer aangehouden, verdacht van de diefstal. De hockeyclub B.M.H.C. neemt in Bloemendaal het ver nieuwde clubgebouw in gebruik. 12. Begonnen wordt met de bouw van een nieuwe vleugel van het Postkantoor aan de Raaks. Op de jaarvergadering van de Katholieke Land- en Tuin- bouwbond houdt de minister van Landbouw, rnr. V. G. M. Marijnen, een toespraak. 14. De gemeenteraad verleent met ingang van 1 juni 1961 eer vol ontslag aan ir. H. Hollaar als directeur van het Ge meentelijk Waterbedrijf, bespreekt de gevaarlijke toestand die bij de Kleverlaan kan ontstaan als de westelijke rand weg (Heussensstraat naar Zijlwegj in gebruik is genomen, verleent een subsidie van 74.777 in de stichtingskosten van de Pastoor van Arskerk (zie 17 dec.), besluit tot over name van het in Haarlem gelegen deel rijksweg Haarlem- Amsterdam en tot stichting van een mulo-school aan de Rembangstraat. f De heer Toot, een bekende figuur in onderwijskrin gen, van wiens hand drie dichtbundels zijn verschenen. De gemeenteraad van Heemstede stelt een krediet beschik baar voor het instellen van een onderzoek naar de restau ratie van het Oude Slot. 16. De Haarlemse gereformeerde predikant ds. J. A. van Arkel viert zijn zilveren ambtsjubileum. f De heer C. D. van der Vliet, bewoner van 'Vaart en Duin' te Overveen, oud-firmant van Van der Vliet en De Jonge te Amsterdam.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 165