164 17. Ds. J. Heidinga, voorganger van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden, die op 2 december 25 jaar predikant was, gehuldigd in de inmiddels gerestaureerde Jacobskerk. Inzegening van de Pastoor Van Arskerk aan de Prins Bern- hardlaan. Dr. O. Magnus, hoofd van de afdelingen voor elektro-ence- phalografie van 'Meer en Bos' te Heemstede en de Ursula- kliniek te Wassenaar, ontvangt tijdens de vergadering van de Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie en Neurologie de gouden Winklermedaille. 19. De vergadering van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur neemt voorstellen van het hoofd bestuur aan om het verenigingsgebouw het Krelagehuis aan de Leidsevaart te verbouwen en uit te breiden. 20. De heer F. P. d'Huy te Aerdenhout treedt af als voorzitter van de Nederlandse Bond van Boekbinderspatroons en wordt benoemd tot erevoorzitter. 21. Pastoor dr. A. A. Olierook te Bloemendaal 70 jaar; hem wordt voor de kerk een verlicht kruis aangeboden. 23. Ter vervanging van het in 1943 uit de hervormde kerk te Bennebroek door de Duitsers gestolen klokkenspel biedt de burgerij van deze gemeente een nieuw aan. 24. f Mr. P. E. Barbas, oud-secretaris van de Sociale Raad (vroeger Armenraad) f De heer J. F. G. Bode, oud-belastingconsulent en gepen sioneerd kapitein-kwartiermeester. 30. Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt de waarnemend gemeente-ontvanger, de heer P. Q. Wolff, afscheid in de hal van het stadhuis. 31. Het aantal inwoners is in de loop van het jaar gestegen van 169.215 tot 169.467 (geboorteoverschot van 1.528 en vertrekoverschot van 1.276 personen); er kwamen 1.365 woningen tot stand; het aantal verkeersongevallen steeg van 2.968 tot 3.724, waarbij 15 met dodelijke afloop.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 166