NICOLAAS VOS 12 augustus 1888—6 mei 1960 Toen op 6 mei 1960 de droeve mare in Heemstede rond ging dat de heer Vos overleden was, zullen velen het gevoel hebben gehad, dat zij persoonlijk een verlies hadden geleden, want een goed mens was heengegaan. Velen droegen hem een warm hart toe. Hij immers was een sociaal warm voelend mens wiens hand altijd wat te doen vond om de noden van anderen te verlichten of hen die met moei lijkheden bij hem kwamen goede raad te geven. Hij was de vraagbaak van velen, want hij kende als geen ander de ge meente en haar ingezetenen en omgekeerd kenden de inge zetenen hem. Het is kenmerkend voor een kleine gemeen schap dat zij, die daarin een vooraanstaande positie innemen, als vanzelfsprekend door de bevolking worden vereerd met haar vertrouwen. Zo ook ging het de heer Vos. Hij werd van lieverlee de pater familias, getuige zijn steeds drukke spreekuur. De heer Vos maakte de groei mee van Heemstede tot de mooie forensengemeente die zij op heden is en had daar, in zijn kwaliteit van gemeente-secretaris en rentmeester van het grond bedrijf een zeer werkzaam aandeel in. Hij was een man met een fijne neus voor zaken doen, die met iedereen, van welke rang of stand ook, op een beminnelijke manier met succes kon onderhandelen. Grote uitbreidingsplannen waardoor het uiter lijk beeld der gemeente zich belangrijk wijzigde, werden door hem voorbereid en ten uitvoer gelegd. Mooie woonwijken wa ren daarvan het resultaat. In zijn kwaliteit van ambtenaar van de burgerlijke stand heeft hij vele huwelijken voltrokken en hij deed dat met de charme die hem eigen was. Elk bruidspaar kreeg van hem een persoonlijk woord. Naast zijn drukke werkkring vervulde de heer Vos nog vele functies. Zo was hij jarenlang vice-voorzitter van de Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren, bestuurslid van de Stichting tot

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 31