CORNELIS PIETER OOMS 17 januari 18906 september 1960 Op 6 september 1960 overleed in de Maria-Stichting te Haar lem Cornelis Pieter Ooms, gedelegeerd commissaris en direc teur van de N.V. Drukkerij De Spaarnestad en gedelegeerd commissaris van de N.V. Drukkerij De Tijd. Hij werd in Den Haag geboren en stamde uit een milieu met nogal steile prin cipes. Beide omstandigheden hebben niet nagelaten invloed uit te oefenen op zijn markante persoonlijkheid. De hoffelijkheid van zijn omgangsmanieren, gepaard gaande met een zekere ge- distancieërdheid, waarin evenwel niets hooghartigs school, en zijn uitgesproken persoonlijke kijk op de veranderende maat schappelijke en politieke verhoudingen gaven daarvan blijk. Uit eigen initiatief was hij bereid in zijn bedrijf de best mo gelijke sociale voorzieningen door te voeren, maar hij liet zich ongaarne dwingen op een weg, die hij uit eigen inzicht en overtuiging reeds als de goede had erkend en ingeslagen. Hij was in de beste zin van het woord een selfmade man, die door zijn gaven van hoofd en hart en een bewonderenswaardig 'flair' zich ook op voor hem nieuwe terreinen wist in te werken en te ontwikkelen tot een deskundige leidinggevende en gezagvolle figuur. Als zakenman gestart in de houthandel, kreeg hij op het eind van de twintiger jaren in de topleiding van De Spaarnestad eerst volop de gelegenheid zich te ontplooien tot een groot werkgever en intelligent zakenman van allure. In samenwerking met de bekwame en energieke financiële des kundige de heer W. Lucas heeft hij deze onderneming weten uit te bouwen tot een der belangrijkste en meest succesvolle van het land op dit gebied. Zowel de technische als bedrijfs economische problemen, zowel de sociale als publicistische aspecten van dit enorm geëxpandeerd grafisch bedrijf met zijn vele geïllustreerde tijdschriften en verschillende dagbladuit gaven, dat zich ook over de landsgrenzen heen met omvang rijke dochterondernemingen uitstrekt, hadden zijn intense be langstelling. Hij was een voortreffelijk organisator, rijk aan in-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 39